header

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Gwarancje i serwis
Jaki jest okres gwarancji na przenośniki i można wydłużyć czas trwania gwarancji?
Podstawowa gwarancja wynosi 12 miesięcy. W przypadku przedłużenia okresu gwarancji, możliwe jest w niektórych przypadkach wydłużenie okresu gwarancji do 36 miesięcy za dodatkową opłatą 5-8% ceny zakupu za każde 6 miesięcy wydłużenia gwarancji.
Gwarancje i serwis
Jaki jest czas oczekiwania na serwis firmy od zgłoszenia awarii ?
Ze względu na bardzo wysoką elastyczność naszej firmy, możemy zagwarantować w wielu przypadkach wyjazd naszych pracowników w kilkadziesiąt minut od momentu zgłoszenia awarii. Normalną procedurą jest wysłanie serwisu następnego dnia po zgłoszeniu. Odnosi się to również do weekendów i świąt
Gwarancje i serwis
Czy macie na magazynie odpowiednią ilość spirali, rur i napędów do natychmiastowych napraw?
Tak, dla każdego klienta, który kupił od naszej firmy przenośnik , w niedawno otwartym magazynie mamy odpowiedni zapas różnych średnic spirali. Obecnie posiadamy około 25 rozmiarów spirali typu SL SLN i ponad 140 rodzajów typów RL i RLN w także rur. Motoreduktor jest wyprodukowany do konkretnych założeń (obroty wyjściowe, silnik o odpowiedniej mocy). W przypadku, gdy na magazynie posiadamy taki sam lub odpowiednik, możemy zagwarantować jego dostawę praktycznie natychmiast. W innym przypadku, motoreduktor do wymiany zostaje zamówiony i dostarczony w okresie 3-7 dni, w zależności od jego wielkości. Dla motoreduktorów o dużej wielkości (waga ponad 100 kg) terminy dostaw są uzgadniane indywidualnie.
Próby
Czy możecie wykonać próby transportu naszego materiału?
Tak, nasz test pasy typy SL i RL można zobaczyć, jak materiał jest transportowany, możesz wypróbować zmian wydajności ruchu i tym podobne.
Próby
Czy wykonanie prób jest odpłatne?
Nie, wszystkie próby i testy na przenośnikach w siedzibie firmy RATAJ a.s. są całkowicie za darmo.
Technika
Co znaczy system RATAFLEX
RATAFLEX jest systemem ochrony spirali przed możliwością jej ukręcenia lub odkształcenia w przypadku gdy do przenośnika dostanie się dostać się obce ciało, lub duże kawałki materiału, na wielkość których przenośnik nie został zaprojektowany. System RATAFLEX jest umieszczony między przekładnią a silnikiem i musi być kupiony jako komplet. Nie może być montowany do już zabudowanych motoreduktorów.
Technika
Czy wyprodukujecie przenośnik „na miarę“?

Tak, każdy przenośnik produkowany jest indywidualnie według wszystkich podanych wymiarów, zasypy i wysypy , jak i konstrukcja spirali , rury i motoreduktory są wykonane zgodnie z Państwa życzeniami i waszą technologią.
Technika
Czy przenośnik spiralny bezosiowy może pracować bez materiału?
Odpowiedź: Generalnie nie może. W pewnych warunkach może : 1 / tylko przy napełnianiu materiałem przenośnika lub przy czyszczeniu i napełnianiu nowym materiałem. 2 / przy mniejszych średnicach przenośników wyposażonych w plastikowe wkładki RATAMID.
Technika
Jak zapewnić w przenośniku wystarczającą ilość materiału podczas jego pracy?
W zbiorniku lub zasypie przenośnika należy zainstalować czujnik poziomu materiału (łopatkowy, pojemnościowy, ultradźwiękowy, podczerwień, etc.), który niezawodnie zapewni działanie przenośnika z materiałem .
Technika
Czy konieczne jest wypróżnienie przenośnika przed wyłączeniem?
Nie, przenośniki są tak zaprojektowane, że mogą one być włączane i wyłączane także z całkowicie napełnionym materiałem. Włączanie i wyłączanie może być kilka razy na minutę.
Technika
Czy przenośniki do transportu materiałów spożywczych mają olej roślinny w przekładni?
Tak, każdy przenośnik, który dostarczamy do pomieszczeń i transportu materiałów spożywczych posiada odpowiedni atest spożywczy, przekładnia napełniona jest olejem roślinnym.
ATEX
Czy produkujecie przenośniki do pracy w przestrzeniach zagrożonych wybuchem?
Tak, firma RATAJ produkuje przenośniki spiralne bezosiowe do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem w strefach 20, 21 i 22, zgodnie z normą NV23/2003 Sb . Parametry techniczne bezosiowego przenośniki spiralnego przeznaczonego do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem są tak zaprojektowane, że przenośnik nie może zainicjować wybuchu.
ATEX
Czy produkujecie przenośniki które są odporne na wybuch?
Tak, firma RATAJ produkuje przenośniki na podstawie specyficznych wymagań klienta , jego kryteria projektowe i zastosowanie odpowiednich materiałów mogą wytrzymać eksplozję do ciśnienia 1,0 MPa.
ATEX
Co znaczy system RATATEX
System RATATEX jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Rataj opracowanym przez nas systemem nieprzenoszenia wybuchu między dwoma technologiami. Szczególne zasady opracowania przenośnika pozwalają na zastosowanie tego systemu w środowisku zagrożonym wybuchem, a następnie zapewniają ochronę przed przeniesieniem do innej technologii.