Akcesoria
Czujnik ruchu obrotowego spirali z łożyskiem i jednostka analizująca SRP - 03

Typowe warianty różnią się od siebie w zależności od napięcia zasilania:
a) 24 V AC / DC
b) 230 V AC
Zakres obrotów:. 0 - 1000 obr / min. z taką samą dokładnością

Czujnik służy do pomiaru obrotów spirali, a tym samym wskazuje zatrzymanie (pęknięta lub w inny sposób zdeformowana spirala) lub spowolnienie obrotów wałków wolnobieżnych przenośników ślimakowych, przenośników spiralnych z masywną bezosiową spiralą i łożyskiem końcowym. Jest on również stosowany do monitorowania okresowych ruchów nieobrotowych. Czujnik reaguje na zmiany w rozkładzie masy ferromagnetycznej w jego aktywnej strefie.

Urządzenie składa się z jednostki oceniającej i czujnka, urządzenie jest połączone za pomocą kabla o standardowej długości 5 m. Kabel można dostosować do wymagań klienta, pod warunkiem, że jego długość nie przekracza 10 m!

Opis funkcji jednostki analizującej

Jednostka analizująca czujnika (RTA-01) jest urządzeniem umożliwiającym zarówno wizualną kontrolę działania przenośnika spiralnego jak i zasygnalizowanie awarii a w konsekwencji wyłączenie przenośnika. Jednostka jest programowanlna a we współpracy z czujnikiem reagującym na ferromagnetyczny ruch materiału oferuje bezproblemową obsługę oraz w pełni automatyczny tryb pracy.


      

Podstawowe parametry jednostki oceniającej:

• Zasilanie w zależności od typu urządzenia: 24 V AC / DC +/- 5% lub 230 VAC +/- 15%
• Pobór mocy około 3 VA
• Wejście: 1x analogowe dla czujnika
• Wyjście: 1x przekaźnik z zestykiem przełączającym
• Stopień ochrony: IP 20 / IP 50
• Temperatura pracy: 0-55 ° C
• Jednostka oceniająca jest przeznaczona do pracy w środowiskach zdefiniowanych zgodnie z normą CSN 33 2000-3 z następującymi rodzajami oddziaływań zewnętrznych: AB5 - obszary chronione przed wpływami atmosferycznymi z regulowaną temperaturą.

Opis funkcji czujnika

Czujnik elektromagnetyczny jest włączony czujnik reagujący na obecność metalowych przedmiotów, w aktywnej strefie detekcji. Indukowany sygnał wyjściowy z czujnika jest przenoszony przewodem do jednostki analizującej. Konstrukcyjnie czujnik jest tak zaprojektowany , aby był odporny na wpływy mechaniczne i chemiczne otoczenia, a także na zakłócenia z sieci o częstotliwości 50 Hz.

Podstawowe parametry czujnika:

•Czułość reakcji na przedmiot ferromagnetyczny poruszający się prostopadle do osi czujnika (w wolnej przestrzeni) wynosi od 0 do 1,6 mm.
• Stopień ochrony: IP 67
• Temperatura pracy: -25 ° C do + 70 ° C

!! Ostrzeżenie !!
Nie instalować na konstrukcjach drgających!
Przy instalacji czujnika na przenośniku spiralnym typu SL, SLN, SLP jest konieczne przy montażu czujnika zastosowanie łożyska z przygotowanym do tego typu czujnikiem.